o szyciu wiemy wszystko

Wygodna i przytulna dzianina dresowa

Wygodna i przytulna dzianina dresowa

Wybór odpowiedniej tkaniny

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, z czego są nasze ubrania. Pokolenie naszych matek było bardziej zorientowane w tej sprawie, a dziś dobrze jest, jeśli ktoś z rodzajów tkanin potrafi wymienić: „dzianina dresowa”. A wybór odpowiedniej tkaniny może być kluczowy, zależnie od tego, jaki typ ubrania ma powstać.

Dzianina dresowa – jak pielęgnować?

Tzw. dzianina dresówka, choć jest łatwa w pielęgnacji, to ma jednak pewne wymagania. Prać należy ją w maksymalnie 40 stopniach. Na ogół jest to tkanina niegniotąca się, jednak dla większego efektu można ja prasować, ale chłodnym (do 110 stopni) żelazkiem.

Dzianina dresowa – co z niej uszyć?

Najpierw na myśl przychodzi klasyczny dres. Jest to oczywiście jedno z zastosowań tej tkaniny, jednak niejedyne. Obecnie taką tkaninę można używać w różnych typach ubrań, dres nie jest już jedynym jej zastosowaniem. „Dresowa” spódnica czy bluza użyta w codziennej stylizacji nadaje jej mniej formalny charakter, jednak nie tworzy zupełnie niedbałego wizerunku. Dziś na co dzień nie trzeba ubierać się przesadnie elegancko, w wielu miejscach pracy można pozwolić sobie na mniej formalny charakter ubioru. Dzięki temu możemy eksperymentować np. właśnie z materiałem.

Zalety dresówki

Dzianina dresówka jest jednym z łatwiejszych materiałów – zazwyczaj nie wymaga prasowania, nie trzeba stosować szczególnie delikatnych programów podczas prania. Dodatkowo daje odczucie miękkości i jest przyjemna w noszeniu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *