o szyciu wiemy wszystko

Materiały do zadań specjalnych

Materiały do zadań specjalnych

Szycie plecaka?

Jeśli myślimy o szyciu, to zazwyczaj przychodzą nam na myśl ubrania, ewentualnie pościel czy może maskotki. Szyć można również elementy z dużo grubszych i bardziej wytrzymałych materiałów. Przykładem może być torba, plecak czy portmonetka.

Plecak home made

Oczywiście do takich projektów potrzeba specjalnych materiałów i maszyn. Nawet jeżeli sami nie zrobimy całego plecaka, możemy go zaprojektować, kupić materiał i zlecić uszycie profesjonalnej firmie. Dzięki temu mamy wpływ na końcowy wygląd plecaka czy torby, jego kolor czy ilość kieszeni – nie jesteśmy zdani tylko na projekty gotowe.

Odpowiedni materiał

Materiał, z którego może być zrobiony plecak czy portmonetka, to kodura. To specjalna kaletnicza tkanina, która jest bardzo wytrzymała i odporna na przetarcia. Dzieje się tak dzięki specjalnej strukturze włókien, która nadaje wytrzymałość i sztywność materiałowi. Dodatkową zaletą jest to, że nie jest on ciężki. Materiał jest również pokryty powłoką wodoodporną, dzięki czemu nie trzeba się obawiać nawet deszczu czy śniegu. Kodura w pielęgnacji jest również bardzo łatwa – wystarczy przetrzeć zmoczoną ciepłą wodą szmatką. Przy większych zabrudzeniach wystarczy dodać trochę łagodnego detergentu.

Inne dodatki

W przypadku szycia plecaków lub toreb trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednie suwaki. Muszą one być odpowiedniej długości oraz szerokości – dopasowane do naszego projektu. Jeśli szyjemy niewielką torebkę, nie jest nam potrzebny tak duży suwak jak w przypadku walizki. Decydując się na zrobienie własnej portmonetki, trzeba również kupić bigle. To ta górna część służąca do zamykania, zazwyczaj na dwa krzyżujące się elementy. Bigle mogą również być różnych długości oraz z różnych materiałów, stylizowane np. na stare złoto, antyczne srebro albo bardziej nowoczesne. Najlepszą metodą na połączenie z materiałem jest klejenie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *